Praca w księgowości – czy tylko dla studentów ekonomii?

praca w księgowości

Praca w księgowości wydaje się idealna dla kogoś, kto ukończył studia związane z ekonomią. Zwykle pracy takiej poszukują studenci finansów, zarządzania czy ekonomii. Często mają oni dodatkowe ukończone szkolenia związane stricte z księgowością. Pojawia się jednak pytanie, co jeśli nie mamy skończonych takich studiów, a chcielibyśmy pracować w zawodzie księgowej.

Czy to w ogóle możliwe?

Praca w księgowości jest w dużej mierze ograniczona dla osób, które nie mają odpowiedniego wykształcenia. Żeby ją bowiem wykonywać, trzeba się wykazać wiedzą z zakresu prowadzenia ksiąg rachunkowych, którą ciężko zdobyć bez ukończenia odpowiedniego kierunku. Jeśli jednak bardzo nam na tym zależy, to jeszcze nic straconego. Istnieje bowiem bardzo wiele kursów doszkalających, które pozwalają zdobyć odpowiednią wiedzę.

Dobrym wyborem dla przyszłej księgowej może być wybranie się na studia podyplomowe. Pozwalają one zdobyć w pigułce wiedzę niezbędną do dostania się na staż. Jeśli to możliwe, warto podjąć go już w czasie studiowania. Dzięki temu będzie można rozwinąć się zarówno w zakresie teorii, jak i praktyki. Takie podejście z pewnością przyspieszy proces zdobywania pełnoprawnej pracy jako księgowa. Nie zawsze trzeba więc rezygnować ze swoich wizji zawodowych, nawet jeśli na dany moment nie wydają nam się po drodze.

Avatar for Rafał

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*