Księgowość – czy to odpowiednie miejsce dla humanisty?

praca w księgowości

Księgowość to dział, w którym pracują głównie osoby po studiach ekonomicznych. Bardzo rzadko zdarza się, aby w dziale tym znalazło się miejsce dla osób po innych studiach. Księgowe wykonują bowiem bardzo specyficzne zadania. Poradzenie sobie z nimi wymaga odpowiednich kwalifikacji oraz znajomości konkretnych programów. Czy w takim razie osoby o humanistycznym sposobie myślenia powinny w ogóle rozważać podjęcie takiej pracy?

Czy humanista odnajdzie się w księgowości?

Księgowość to szczególnie dobre miejsce dla kogoś, kto dobrze radzi sobie z liczbami. Żeby się w niej znaleźć, zazwyczaj trzeba udokumentować wyższe wykształcenie. Zdarza się jednak, że osoby, które nie przepadają za liczeniem, decydują się na studia związane z finansami. Kieruje nimi chęć zdobycia pewnej pracy oraz możliwość zarabiania lepszych pieniędzy. Nie każdy jednak będzie mieć przyjemność z takiej pracy. Osoby o typowo humanistycznym umyśle mogą mieć poczucie, że praca ich męczy i to wcale nie jest coś dla nich.

Czy w takim razie księgowość jest tylko dla orłów z matematyki? Niekoniecznie. W dzisiejszych czasach bardzo pomocne są gotowe programy do księgowania, które pomagają księgowym w codziennej pracy. Robią one obliczenia za nich. Dzięki temu dużo ważniejsze jest rozumienie mechanizmów, które zachodzą w księgowości niż sama dokładność obliczeń. Skrupulatni humaniści również mają więc szansę odnaleźć się w takim zawodzie.

Avatar for Rafał

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*