Co musisz sprawdzić, zanim wybierzesz księgowego?

wybór księgowego

Wybór księgowego ma bardzo ważne znacznie dla każdej firmy. Brak kompetencji na tym stanowisku może bowiem szybko odbić się na całej firmie. Niezbędne jest więc, aby upewnić się, że księgowy ma odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie w pracy na takim stanowisku. Kierowanie się wyłącznie ceną usług może być bardzo krótkowzroczne.

Co zatem zrobić, żeby nie żałować swojego wyboru?

Kluczem do wyboru odpowiedniego księgowego jest sprawdzenie kilku elementów przed podpisaniem umowy. Pierwszym jest sposób dostarczania faktur. Wielu księgowych starszej daty wciąż jest przyzwyczajonych do pracy z dokumentacją w formie papierowej. Odbieranie faktur osobiście może być jednak bardzo uciążliwe, szczególnie dla młodszych osób. Upewnij się więc, że będziesz mógł wysyłać księgowemu faktury drogą elektroniczną. To bardzo ułatwi Ci pracę oraz pozwoli zaoszczędzić cenny czas.

Drugim aspektem, który powinieneś zweryfikować, jest gotowość księgowego do pogłębiania swojej wiedzy. Przepisy dotyczące księgowości stale się zmieniają, więc niechęć do szkolenia się może wpłynąć negatywnie na jakość usług. Najlepiej, jeśli zapytasz o kursy, które niedawno ukończył księgowy. W ten sposób będziesz widzieć, czy rzeczywiście się on doszkala, czy tylko deklaruje taką chęć. Pamiętaj też, aby księgowy, z którym rozpoczniesz współpracę, był ubezpieczony na wypadek pomyłki.

Avatar for Rafał

1 Comment

  1. Avatar for Rafał_admin Author
    Rafał_admin 14 czerwca, 2019 Reply

    gdfgfdgdfg

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*