Księgowość – czy to miejsce pracy dla ciebie?

księgowość

Księgowość to bardzo specyficzny dział w każdej firmie. Jest wiele osób, które zapytane o chęć pracy właśnie w takim dziale zareagują bardzo negatywnie. Nie każdy bowiem lubi pracę z liczbami, a co za tym idzie, duże grono osób nie wyobraża sobie pracowania z programami do księgowania. Wokół księgowych narosło też bardzo wiele mitów, co dodatkowo powoduje, że zawód ten postrzegany jest często dość negatywnie.

Skąd w takim razie wiedzieć, że jest to zawód dla Ciebie?

Księgowość to dział, w którym większość czasu spędza się przed komputerem. Jest to więc głównie praca dla osób samodzielnych, które nie lubią pracować zespołowo. Wymaga analitycznego podejścia oraz zdolności do szybkiego uczenia się nowych rzeczy. Przepisy związane z księgowaniem stale się zmieniają, dlatego księgowa nie może sobie pozwolić na to, żeby nie być na bieżąco. Najczęściej jednak douczają się po godzinach pracy. W większych firmach zazwyczaj nie ma bowiem na to czasu.

Księgowość to na pewno nie jest dział dla osób, które lubią, kiedy dużo się dzieje. Rzadko kiedy trafią do niego ekstrawertycy oraz inne osoby, które lubią pracować w zespole. Księgowość raczej nie jest też miejscem humanistów. Jeśli więc trafią do niej pracownicy, którzy zupełnie nie mają satysfakcji z takiej pracy, rozpowszechniają wiele mitów na jej temat. Jeśli więc ktoś lubi pracować z cyframi, nie warto się zbyt szybko zniechęcać do wybrania takiej ścieżki kariery.

Avatar for Rafał

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*