Jakie cechy powinna mieć dobra księgowa?

cechy dobrej księgowej

Dobrze prowadzona księgowość to coś, co potrafi uratować wiele firm przed upadkiem. O świetnej księgowej marzy właściwie każdy przedsiębiorca, który sam nie przepada za liczbami, a do tego przerażają go skomplikowane przepisy podatkowe. Potrafi ona doradzić tak, aby firma mogła cieszyć się wysokimi zyskami, bez obaw, że coś zostało pominięte pod względem prawnym. Jakie cechy powinna mieć nasza księgowa, abyśmy byli pewni, że księgowość jest w naprawdę dobrych rękach?

Dobra księgowa to przede wszystkim osoba o odpowiednim wykształceniu. Współcześnie przepisy prawne nie wymagają od osób prowadzących księgowość żadnych certyfikatów, a co za tym idzie, usługi księgowe może świadczyć każdy. Wystarczy ukończyć odpowiednie kursy. Jeśli jednak marzy nam się naprawdę dobra księgowa, której bez problemu będziemy mogli zaufać, lepiej zdać się na kogoś, kto posiada odpowiednie wykształcenie kierunkowe oraz ma dobre opinie pośród innych osób korzystających z jego usług.

Dobra księgowa to oczywiście osoba, którą cechuje dokładność, cierpliwość oraz zamiłowanie do typowej pracy biurowej. Powinna wyróżniać się wysoko rozwiniętymi zdolnościami analitycznymi oraz dobrze radzić sobie w kontaktach z rozmaitymi instytucjami. Jako że praca księgowej wymaga dużej samodzielności, powinna także umieć zarządzać sobą w czasie oraz samodzielnie motywować się do stałego śledzenia zmian w branży, która jej dotyczy.

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*