Specjalista ds. księgowych

Ogłoszenie numer: 8846386, z dnia 2024-03-28

Bank Spółdzielczy w Karczewie poszukuje kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: Karczew

Opis stanowiska

  • Realizacja polityki (zasad) rachunkowości Banku
  • Stosowanie procedur księgowych, zasad sprawnego obiegu dokumentów, czynny udział w ich aktualizacji
  • Kontrola dokumentów i ewidencji księgowej
  • Sporządzanie sprawozdań, których dane wynikają z ksiąg rachunkowych
  • Zapewnienie wiarygodności sald kont bilansowych, poprawności i zgodności zapisów księgowych z operacjami
  • Prawidłowe dokumentowanie zdarzeń gospodarczych i operacji bankowych
  • Gromadzenie i przechowywanie dokumentacji w sposób przewidziany przepisami prawa
  • Udział w opracowaniu rocznych planów i sprawozdań finansowych
  • Opieka nad gospodarką finansową Banku oraz sprawnością i prawidłowością dokonywania rozliczeń międzybankowych
  • Koordynacja działań związanych z realizacją programu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu
  • Analiza transakcji, sporządzanie sprawozdań i raportów PPP, w tym zawiadomień do GIIF

Wymagania

  • Minimum 2 – 3 letniego doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku
  • Znajomość przepisów z dziedziny rachunkowości, podatków oraz przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu
  • Sprawnej organizacji pracy własnej, inicjatywy
  • Wysokiej kultury osobistej, dobrej komunikacji interpersonalnej
  • Wykształcenie wyższe lub rozpoczęte studia o profilu: rachunkowość, ekonomia, finanse
  • Uczciwości, sumienności i rzetelności w wykonywaniu powierzonych zadań
  • Dobrej znajomości pakietu MS Office
  • Mile widziane doświadczenie w pracy w Banku Spółdzielczym

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie - umowa o pracę na pełny etat
  • Uczestnictwo w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych
  • Możliwości zdobycia cennego doświadczenia i rozwoju zawodowego
  • Wsparcie merytoryczne doświadczonych pracowników