Księgowość tradycyjna czy on-line?

księgowość

Współcześnie coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych, stacjonarnych zasad współpracy, które potrafią niejednokrotnie ograniczać wybór miejsca pracy oraz zabierać cenny czas, który trzeba przeznaczyć na dojazdy w celu przekazania istotnych dokumentów lub też odbycia ważnych spotkań. W związku z tym wiele osób stawia na usługi on-line. Taki trend można zauważyć również wśród firm, które chcą zlecić księgowość zewnętrznemu przedsiębiorstwu. Czy zawsze jednak usługi on-line to dobry pomysł? Kiedy księgowość tradycyjna to zdecydowanie lepsza sprawa?

Księgowość tradycyjna jest dużo bardziej doceniana przez przedsiębiorców, którzy już od dawna działają na rynku, a ich firmy są na tyle duże, że utrzymywanie księgowej na etacie jest właściwie koniecznością. Nawet jeśli współpracują z zewnętrzną firmą lub freelancerem, lubią widywać się z nią twarzą w twarz oraz poszukują prawdziwego specjalisty, który pomoże w przypadku coraz to nowych problemów z prawem podatkowym. Dla osób ze starszych pokoleń dojeżdżanie do biura rachunkowego często nie jest dużym problemem i nie traktują tego jako wadę.

Księgowość on-line to natomiast rozwiązanie dla bardziej nowoczesnych firm, szczególnie tych niewielkich, w których faktur jest mało oraz rzadko pojawiają się bardziej skomplikowane problemy podatkowe. To wygodna forma współpracy, pozwalająca mieć stały wgląd w aktualne sprawy księgowe za pośrednictwem internetu.

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*