Księgowy / Księgowa - Specjalista ds. Podatków

Miejsce pracy: Warszawa
Zakres obowiązków:
  • Weryfikacja rejestrów VAT i sporządzanie JPK_V7M
  • Udział w sporządzaniu rozliczeń podatkowych CIT oraz podatku odroczonego
  • Księgowanie odsetek od pożyczek
  • Analiza zakupionych usług na potrzeby naliczenia wartości podatku u źródła (WHT)
  • Monitorowanie i wsparcie procesu uzyskiwania dokumentacji niezbędnej dla zastosowania odpowiedniej stawki podatku u źródła (WHT)
  • Zapewnienie poprawności księgowania dokumentów pod kątem podatkowym
  • Wsparcie we współpracy z zewnętrznymi audytorami i doradcami podatkowymi
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe z zakresu rachunkowości, finansów lub ekonomii
  • Dobra znajomość ustawy o VAT
  • 2-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
  • Doświadczenie współpracy z organami administracji skarbowej
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel)
  • Wysokie umiejętności analityczne
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
  • Dobra organizacja pracy
Pracodawca oferuje:
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Benefity: opieka medyczna, ubezpieczenia na życie, karty Multisport, rabaty pracownicze, dofinansowanie do posiłków
  • Pracę w trybie hybrydowym 3 dni w biurze, 2 dni zdalnie
  • Pracę w w międzynarodowym środowisku
  • Możliwość rozwoju, szkolenia oraz podnoszenia kwalifikacji