Księgowa / Księgowy

Miejsce pracy: Katowice
Opis stanowiska
  • Analiza i weryfikacja zapisów na kontach księgowych;
  • Analiza i weryfikacja sald kont rozliczeniowych z tytułu podatków (PIT, CIT, VAT), ubezpieczeń i wynagrodzeń;
  • Udział w przygotowaniu rozliczeń podatkowych Spółki – JPK_VAT, CIT, podatek u źródła, podatek od nieruchomości;
  • Ustalanie rezerw i aktywów na podatek odroczony;
  • Okresowa weryfikacja ewidencji podatkowej i rachunkowej środków trwałych;
  • Udział w przygotowaniu okresowych sprawozdań – bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych, sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych w tym sprawozdań do GUS;
  • Udział w projektach rozwojowych Spółki jako konsultant z ramienia księgowości począwszy od analizy przedwdrożeniowej do wdrożenia projektu;
  • Weryfikacja zapisów umów i ich zgodności z przepisami w zakresie realizacji obowiązków w zakresie podatku VAT, CIT, PIT i PCC;
  • Udział i/lub sporządzanie dodatkowych wewnętrznych raportów dla Zarządu;
  • Udział i/lub przeprowadzanie audytów wewnętrznych z zakresu rachunkowości i finansów.
Wymagania
  • Wykształcenie średnie o specjalności rachunkowość lub wyższe w dziedzinie rachunkowości, finansów lub ekonomii;
  • Minimum 5 lat doświadczenia w prowadzeniu pełnej księgowości spółki prawa handlowego zatrudniającej powyżej 50 osób lub 3-letnie doświadczenie w biurze rachunkowym w dziale ksiąg handlowych;
  • Praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa rachunkowego i podatkowego;
  • Zdolność do analitycznego myślenia, rzetelność i skrupulatność;
  • Mile widziana znajomość raportowania MDR, przepisów w zakresie cen transferowych i podstawowych zasad konsolidacji;
  • Mile widziana praktyczna znajomość przepisów dotyczących wynagrodzeń z zakresu PIT i ubezpieczeń oraz Wspólnotowego Kodeksu Celnego;
  • Mile widziane doświadczenie we wdrożeniach rozwiązań optymalizujących czas pracy w dziale księgowości.
Oferujemy
  • Stabilne warunki zatrudnienia;
  • Możliwość rozwoju;
  • Prywatna opieka medyczna Medicover;
  • Pakiet sportowy Medicover Sport;
  • Grupowe ubezpieczenie zdrowotne;
  • Wczasy pod gruszą;
  • Bonus Bożonarodzeniowy;
  • Zniżki pracownicze;
  • Bezpłatny parking;
  • Brak dress codu;
  • Prezent urodzinowy.

„Klikając w przycisk „Aplikuj”, „Aplikuj teraz” lub w inny sposób wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne (np. pocztą tradycyjną bądź elektroniczną) do Agata Spółka Akcyjna z siedzibą w Katowicach (40-203) przy Al. Roździeńskiego 93 (dalej „Administrator”) bądź poszczególnych salonów Agata, wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Administratora Twoich dodatkowych danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym (m. in. przesłanym CV, wypełnianym formularzu, itp.) w celu przeprowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu, które to dane wykraczają poza zamknięty katalog określony postanowieniami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych do niej. Takimi dodatkowymi danymi mogą być - oczekiwane wynagrodzenie, zdjęcie w CV, jak również w sytuacjach gdy nie jest to niezbędne do wykonywania pracy określonego rodzaju lub na określonym stanowisku – wykształcenie, kwalifikacje zawodowe bądź przebieg dotychczasowego zatrudnienia.”