Specjalista / Specjalistka ds. rozliczeń finansowych inwestycji

JL to firma, która z powodzeniem funkcjonuje na polskim rynku od 2009 roku. Jesteśmy Generalnym Wykonawcą.

Zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji budowlanych.

Specjalizujemy się w realizacji inwestycji mieszkaniowych, użyteczności publicznych, przemysłowych i rolniczych. Budujemy z zachowaniem najwyższych standardów przy użyciu najnowszych technologii i sprzętu. Zajmujemy się również wynajmem sprzętu budowlanego i rusztowań.

Zadowolenie klienta stanowi dla nas najważniejszą wartość dlatego inwestujemy w doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę. Pozytywne referencje świadczą o profesjonalnym i rzetelnym podejściu do realizowanych projektów

Miejsce pracy: Łomża
Zakres obowiązków
  • analiza budżetów kontraktów budowlanych oraz kontrola kosztów ich realizacji i zgodności z założeniami budżetowymi
  • analiza odchyleń w realizacji harmonogramów rzeczowo finansowych, przygotowanie prognoz finansowych
  • monitorowanie i kontrola wykonanych planów
  • współpraca z działem księgowości i innymi komórkami organizacyjnymi firmy
  • weryfikowanie zgodności faktur z umowami, zleceniami i zamówieniami, bieżące raportowanie i analiza wyniku produkcyjnego kontraktów
  • przygotowywanie raportów i analiz finansowych na potrzeby Zarządu
  • obsługa gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych, właściwego usunięcia wad i/lub usterek, przetargowych zapłaty wadium, zwrotu zaliczki, odpowiedzialność za polisy odpowiedzialności cywilnej firmy i ubezpieczenie wszystkich ryzyk budowy
  • nadzorowanie i sprawozdawczość prowadzonych zadań inwestycyjnych w zakresie ich przygotowania, budżetowania, rozliczania i gwarancji
  • kontrola finansowa zadań inwestycyjnych: zapewnianie dokładnej informacji do przygotowania i oceny projektów, przedstawiając alternatywne rozwiązania techniczne w aspekcie optymalizacji kosztów i walorów użytkowych inwestycji
  • raportowanie do przełożonego realizację budżetu inwestycji budowlanych
  • analizowanie, rozliczanie i weryfikowanie dokumentów finansowych inwestycji (kosztorysy, faktury)
  • wykonywanie sprawozdań oraz planowanie zapotrzebowania środków finansowych realizowanych jak i nowych zadań inwestycyjnych
  • analizowanie dokumentów postępowań przetargowych, kalkulacji i kontroling działu kosztorysowania na etapie postępowań
  • przygotowywanie prezentacji, raportów, analiz, sprawozdań w zakresie planowania i monitorowania inwestycji
  • realizacja standardów i zasad w zakresie planowania i monitorowania inwestycji
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe i doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu spraw związanych z weryfikacją i kontrolowaniem budżetu inwestycji
  • znajomość przepisów ustawy: Prawo budowlane, Prawo zamówień publicznych
  • znajomość procesu inwestycyjnego oraz doświadczenie w przygotowywaniu i rozliczeniu zadań inwestycyjnych
Oferujemy
  • stabilne zatrudnienie
  • samodzielne i odpowiedzialne stanowisko oraz dużą swobodę działania
  • wynagrodzenie adekwatne do zaangażowania, posiadanego doświadczenia, wiedzy i kwalifikacji
  • niezbędne narzędzia pracy